Turbo-Kart prvaci 2017 – Swiss Karting Academy 1

Swiss Karting Academy 1 osvojila je prvenstvo u 2017 Turbo-Kart Sezoni nakon mnogih uspona i padova. Nakon skromnog starta sezone došlo je do intenzivne treće utrke, gdje je saigrač Renato Basler moro obustaviti. Boris Šljivić vozio je gotovo cijelu utrku, gdje je nakon teške borbe s cijelim terenom zajedno s ekipnim šefom Nico postigno drugo mjesto. Nakon te utrke prvi put su vodili na prvenstvu. Nakon toga slijedi prva pobjeda u kojoj su Renato Basler i Boris Sljivic održali ekipu Race Force u kišnoj borbi. Nakon ljetne pause vozači su izgledali još jače i motiviraniji. Oni su vozili vrlo jaku utrku s inferiornim kartom i vodili su krug pred drugorazrednik kad su morali napustit utrku zbog tehničkog nedostatka. Vozači i šef momčadi bili su vrlo razočarani jer su izgubili mnogo bodova i vodstvo u prvenstvu samo dvije utrke pred kraja. U noćnoj utrci SKA 1 momčad ponovno je postigla pobjedničko postolje i ponovno je ušla u posljednju utrku kao voditelj prvenstva. Nakon naporne borbe s jasno inferiornim kartom protiv Race Force, okrunjeni su kao pobjednici Turbo-Kart prvenstva. Timski šef je presretan rezultatom i nastupima Borisa i Renata. Nakon što su postali vice-prvak u 2016, konačno su uspijeli su u 2017. godine, gdje su 5 puta na pobjedničkim mjestima u 7 utrka stali i sa vodeći 18 poena u prvenstvu završili.